גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

הצגה השכן - פסטיבל TAITF 2023

ארכיון תאריך: 7 ספטמבר 2023 - 8 ספטמבר 2023

משך: שעה ורבע

ההצגה בשפה לטבית עם כתוביות בעברית וברוסית.

המחזה נכתב על ידי המחזאי הבלארוסי פאבל פריאז'קו בשנת 2018 והוצג כקריאה בפסטיבל הדרמטורגיה החדשה "לובימובקה" באותה שנה. הוא תורגם ללטבית והוצג כקריאה בריגה בשנת 2021 בהשתתפות השחקן Girts Kruminsh, שזה עתה עזב את תיאטרון ריגה החדש לאחר תקופה ארוכה של עבודה בו בהיותו אחד השחקנים המובילים בתיאטרון של אלביס הרמניס, קרומינש לקח חלק ברוב הרפרטואר, כולל המחזה המפורסם ביותר "חיים ארוכים". הבמאית של ההצגה היא ליינה שמוקסטה, שסיימה את האקדמיה לתרבות הלטבית (מאסטר - מארה קימלה) ועבדה כשחקנית ובמאית בתיאטרון ניו ריגה במשך יותר מ-10 שנים. 

היא קיבלה השכלה כבמאית תיאטרון בשנת 2018 והחלה לנהל חברה משלה שהתרכזה בניסויים בתיאטרון כמו תיאטרון סנסציות, עבודות אודיו ווידאו וכו'. ליינה שמוקסטה יצרה את סדרת האינסטגרם המקוונת המבוססת על מחזה האודיו "יער" בתקופת המגיפה עם האמן פיוטר קירג'ושה.
שיתוף הפעולה הזה הוביל ליצירתו של "השכן". חלק מההופעה הוא הקלטות וידאו ומצגת שקופיות עם מערכונים של קירג'ושה ותמונות של שחקנים בהצגה. כאילו זהו יום אחד רגיל של כל אחד מהם, מעורבב עם אובייקטים הבלתי צפויים שיצר האמן בצבעי מים.
ההצגה "שכן" תורגמה במיוחד בשביל Girts Kruminsh כאמנים עצמאיים, כשהוא חזר לבמה בשנת 2022. הפרתנר של Girts Krumins המנוסה והפופולרי בהצגה  זו היה האמן הצעיר אמילס Emils Krumins (לא קרוב משפחה), שסיים את לימודיו ועבד מאז ומתמיד כשחקן עצמאי עם במאים שונים בלטביה. הוא נחשב לאחד השחקנים המעניינים בדורו.
המופע הראשון הייה בקולדיגה, עיירה היסטורית ותיירותית במערב לטביה, שם עבר קרומינש להתגורר. ההופעה הושמעה בריגה במהלך העונה 2022-2023 והוצגה בעיר הקטנה Plavinas ביוני 2023.

יוצרים:
שחקנים: Girts Kruminsh and Emils Kruminsh
בימוי: Liena Shmukste
תפאורה: Liena Shukste and Pjotr Kirjusha 
מעצבת בגדים: Evgeniya Shermeneva
עיצוב סאונד: Oliver Tarvids
עיצוב תאורה: Liena Shmukste
וידאו: Liena Shmukste, Emils Krunish, Girts Kruminsh, Pjotr Kirjusha and Katerina Jakovleva
הפקה: KatlZ Riga
תרגום ללטבית: Edite Tisheisere
 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter